Nasza filozofia

NASZA MISJA I NASZE WARTOŚCI

Czy uwierzycie, że z miliardów orzechów kokosowych zbieranych każdego roku na potrzeby przemysłu przetwórstwa oleju kokosowego, wody kokosowej i kokosowego miąższu, 99% łupin jest spalanych jako odpady? Nie jesteśmy w stanie temu zapobiec, jednak na miarę naszych możliwości poddajemy sporą ilość łupin recyklingowi i przerabiamy w piękne, przyjazne dla środowiska miski. Dlaczego? Ponieważ każdego roku miliardy plastikowych, głównie jednorazowych, pojemników trafiają na wysypiska śmieci i ważne jest, aby nasze społeczeństwo, tak jak i my, zaczęło odrzucać plastikowe rozwiązania na rzecz roślinnych alternatyw.

SPALANIE ŁUPIN ORZECHA KOKOSOWEGO JEST NIE TYLKO MARNOTRAWSTWEM ZASOBÓW NATURALNYCH, W ZNACZNYM STOPNIU PRZYCZYNIA SIĘ RÓWNIEŻ DO EMISJI CO2 I METANU.

Podczas gdy owłosiona cześć łupiny kokosa jest atrakcyjnym źródłem paliw z biomasy i dobrym źródłem węgla drzewnego, tak dym ze spalanej, nikomu nie potrzebnej części łupin kokosowych stanowi zagrożenie dla środowiska (emisja CO2 i metanu) oraz jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt.

To właśnie dla Was odzyskujemy od tak postępujących firm łupiny orzechów kokosowych. Firm, które traktują je tylko i wyłącznie jako produkt uboczny. Następnie nasi lokalni rzemieślnicy czyszczą je i piaskują , przekształcając przy okazji w piękne kokosowe miski, z których możecie korzystać na co dzień.

Pamiętajcie, że każda dostępna u nas kokosowa miska jest wyjątkowa, ma swój własny kształt, rozmiar i niedoskonałości. Jest jedna na miliard, tak jak Ty. Oznacza to, że kiedy kupujesz u nas kokosową miskę, nikt inny na świecie nie będzie miał identycznej jak Ty. Fajna sprawa, nieprawdaż?

Od samego naszego początku wspieramy uczciwe praktyki handlowe oraz prowadzimy warsztaty szkoleniowe w Indonezji. Planujemy rozszerzyć nasze działania na sąsiednie kraje, ze szczególnym uwzględnieniem krajów w których istnieje, tak jak tutaj, komercyjny przemysł kokosowy. W chwili obecnej współpracujemy z wieloma rzemieślnikami z lokalnych społeczności, rzemieślnikami w których staramy się rozwinąć inicjatywę która pozwoli im zmierzyć swój wpływ na odzysk materiałów służących do produkcji, między innymi, naszych kokosowych misek.

Kupując nasze produkty, aktywnie wspierasz zrównoważony rozwój. Mamy cichą nadzieje, ze udało nam się, chociaż odrobinę naświetlić Ci skalę problemu, a zarazem sposób w jaki próbujemy temu problemowi zapobiec. Przy okazji dziękujemy za Twój wkład w tworzenie zmian w myśleniu, na rzecz którego pracujemy w skali na jaką możemy sobie pozwolić. Uwierz nam, że nasza planeta również Ci dziękuje.

Nasze bambusowe słomki i kokosowe miseczki, to mały kawałek tropikalnego raju, który z nasza pomocą możesz wnieść do swojej kuchni!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl