Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój można zdefiniować jako "zaspokajanie potrzeb teraźniejszości bez narażania zdolności przyszłych pokoleń do zaspokajania ich potrzeb".

Zrównoważony rozwój środowiska naturalnego wymaga udziału w codziennym podejmowaniu pozytywnych decyzji, które będą sprzyjać zrównoważonej przyszłości zarówno ludzi, jak i wszystkich istot.

Redukcja, powtórne wykorzystanie, recykling: ta mantra istnieje już od dziesięcioleci, ale nigdy nie było lepszego momentu na jej przyjęcie niż dziś. Zmniejszenie ilości odpadów jest dla nas wszystkich najważniejszym wyborem i jest to zarazem działanie nie wymagające z naszej strony wielkich nakładów pracy.

Każdego roku biliony "jednorazowych" produktów z tworzyw sztucznych trafiają na wysypiska śmieci. Począwszy od filiżanek do kawy na wynos po odpady opakowaniowe i plastikowe słomki, trudno jest zignorować nieskończoną ilość odpadów, które codziennie wyrzucamy na wysypiska. Choć wszyscy chcielibyśmy, aby producenci produktów zmienili swoje postępowanie, to od nas, jako konsumentów, zależy, czy najpierw zmienimy nasze zachowanie.

Wprowadzając niewielkie zmiany, możemy dokonać ogromnej zmiany w całym naszym życiu. Prostym przykładem, i dotyczy on każdego zainteresowanego, jest rezygnacja z jednorazowych plastikowych słomek i posiadanie własnej bambusowej słomki wielokrotnego użytku. Wyobraź sobie, że jeśli używasz plastikowej słomki tylko raz dziennie, to rocznie wyrzucisz ich 365! Idąc tym torem, jeśli założymy, że postępuje w ten sposób tylko 1 procent mieszkańców Polski to wyrzucamy ponad 140 milionów plastikowych słomek każdego roku!

Zachęcanie firm do zmian zaczyna się od nas jako konsumentów, konsumentów którzy nie akceptują zagrażających nam praktyk.

Razem możemy mieć znaczący wpływ na środowisko. Powód, dla którego tak ważny jest zrównoważony rozwój, jest bardzo prosty: od niego zależy nasza przyszłość i przyszłość naszych dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl