Promocje
Kokosowe widelce "Canggu" - 2 sztuki
Kokosowe widelce "Canggu" - 2 sztuki
20,00 zł 14,00 zł
szt.
Kokosowa miska "Amed"
Kokosowa miska "Amed"
30,00 zł 24,00 zł
szt.
Kokosowe sztućce "Canggu"
Kokosowe sztućce "Canggu"
20,00 zł 14,00 zł
szt.
Kokosowa miska "Ubud"
Kokosowa miska "Ubud"
50,00 zł 35,00 zł
szt.
Kokosowa miska  "Lovina"
Kokosowa miska "Lovina"
45,00 zł 31,50 zł
Kokosowa miska "Munduk"
Kokosowa miska "Munduk"
45,00 zł 31,50 zł
Kokosowa miska "Batur"
Kokosowa miska "Batur"
45,00 zł 31,50 zł
Kokosowa miska "Agung"
Kokosowa miska "Agung"
45,00 zł 31,50 zł
Kokosowa miska "Batukaru"
Kokosowa miska "Batukaru"
40,00 zł 28,00 zł
szt.
Kokosowe łyżki "Canggu" - 2 sztuki
Kokosowe łyżki "Canggu" - 2 sztuki
20,00 zł 14,00 zł
szt.
Kokosowe łyżki "Canggu" - 4 sztuki
Kokosowe łyżki "Canggu" - 4 sztuki
38,00 zł 26,60 zł
szt.
Kokosowa miska "Mengwi"
Kokosowa miska "Mengwi"
45,00 zł 31,50 zł
O nas

CZY KIEDYKOLWIEK ZADALIŚCIE SOBIE PYTANIE, DLACZEGO NIKT WCZEŚNIEJ O TYM NIE POMYŚLAŁ?

Przecięte na pół, wyrzeźbione i pomalowane łupiny kokosa sprzedaje się na Bali jako pamiątki. Zaobserwowaliśmy to podczas naszego pobytu na wyspie w 2014r i to właśnie wtedy przyszło nam do głowy, że po przepołowieniu takiego orzecha, oczyszczeniu i wyszlifowaniu, niewielkim nakładem pracy, można wyprodukować świetną i przede wszystkim w pełni ekologiczną miskę.

No dobra, nie wymyśliliśmy misek z kokosa. Rozpytując tu i tam, dowiedzieliśmy się, że łupiny były w ten sposób wykorzystywane od setek lat. Ale teraz, gdy kokosowy przemysł jest potęgą, miliardy łupin ląduje na wysypiskach albo, co gorsza, idzie z dymem, prosto w atmosferę. Co prawda włochata część łupiny służy, jako paliwo, ale ta wewnętrzna jest wyrzucana albo palona, a podczas spalania, wydziela metan i szkodliwe CO2.

Nie mogliśmy przestać o tym myśleć i gdy po trzech latach wróciliśmy na Bali, byliśmy już w pełni gotowi do realizacji naszego marzenia, czyli produkcji misek i bambusowych słomek w duchu zero waste. Rozpoczęliśmy długie poszukiwania idealnych partnerów i trafiliśmy na cudownych ludzi.

Od rolników, uprawiających kokosy, kupujemy łupiny, dostarczamy miejscowym rzemieślnikom, a oni je tną, polerują, czasem zdobią, słowem kompleksowo i z czułością, przygotowują tak, żeby służyły nam przez lata. W jednym z tradycyjnych balijskich domów, nasz nowy przyjaciel, pan Nyoman z całą swoją rodziną produkują bambusowe słomki. Dbają o każdy szczegół. Sprawdzają, czy babus jest idealnie wysuszony i czy nasza słomka pomyślnie przeszła wymagane etapy produkcji.

Kiedy przyjrzycie się naszym miskom, zauważycie, że każda z nich ma trochę inny kształt, różnią się rozmiarem, a drobne niedoskonałości zamieniają się w znaki szczególne i nadają im unikatowego charakteru. Zamawiając naszą miskę, możesz być więc pewien, że nikt nie będzie miał takiej samej. Każda jest jedna na miliard, zupełnie jak Ty.

I WTEDY OKAZUJE SIĘ, ŻE POMOC PLANECIE JEST ŁATWIEJSZA, NIŻ MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ

Zapragnęliśmy wreszcie rozszerzyć nasze działania na sąsiednie kraje, w których istnieje, tak jak tutaj, komercyjny przemysł kokosowy. Od początku wspieramy uczciwe praktyki handlowe i prowadzimy warsztaty szkoleniowe w Indonezji. „Redukcja, powtórne wykorzystanie, recykling” -  to mantra znana od dziesięcioleci, ale co by się stało, gdyby przestać to powtarzać, a zacząć robić? I zacząć już teraz?

Okazało się, że zmniejszenie ilości odpadów nie wymaga aż tak wielkiego nakładu pracy. Ba! Zdarza się, że jest kwintesencją tego, co określamy łączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Powoli, także w Polsce, zaczynamy zmieniać nawyki, dostosowując się do odgórnych dyrektyw, ale największą satysfakcję sprawia zaczynanie od siebie. To Ty, ja, my - jesteśmy Planetą. Planetą, którą możemy zmieniać tak, żeby stała się dobrym miejscem dla naszych dzieci.

Pomyśl, że jeśli zdecydujesz się kupić bambusową słomkę albo kokosową miseczkę aktywnie wesprzesz zrównoważony rozwój i realnie przyczynisz się do zmian na Ziemi. A poza tym, a może przede wszystkim, sprowadzisz sobie do kuchni odrobinę prawdziwego tropikalnego raju.

 

"Cocobamboo" Katarzyna Borowik
ul. Milenijna 43 lok. 2
03-130 Warszawa
NIP 5542210239
Tel.: +48 796 923 664
Email: kontakt@cocobamboo.pl

 

Mapa dojazdu:

 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl